UA-49499200-1

Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 2-0

16.2.2015_Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης 2-0

Ο Αστέρας δεν τα κατάφερε στο Αγρίνιο και ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό 2-0 με τέρματα που σημείωσαν ο Βιγιαφάνες με πλασέ στο 25ο λεπτό εκμεταλλευόμενος την εξαιρετική πάσα του Μαρτίνεζ και ο Άλβες με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 64ο λεπτό.

Ο Αστέρας είχε δύο καλές στιγμές στο ξεκίνημα του παιχνιδιού με τον Ιγκλέσιας (11′, 12′) μετά από ισάριθμα κόρνερ. Στην πρώτη φάση η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ στη δεύτερη απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στεφανάκος. Η τελευταία καλή στιγμή του Αστέρα στο ημίχρονο ήταν στο 36ο λεπτό, όταν το δυνατό σουτ του Μπαράλες απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.

Από την άλλη πλευρά ο Παναιτωλικός απείλησε με αξιώσεις την εστία του Αστέρα, όμως ο Κοσίσκι έκανε πολύ καλές επεμβάσεις στο 28’ και στο 56’ στα σουτ του Βιγιαφάνες, στο 45’ στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνεζ, στο 64ο λεπτό στο σουτ του Άλβες, στο 69’ στο σουτ του Εντζεγκέλε και στο 86’ στο τετ α τετ με τον Κάπελ.