UA-49499200-1
Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2014: Η φάση των 16 Πρόγραμμα

25.6.2014_Η φάση των 16 Πρόγραμμα_Διαβάστε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 που διεξάγεται στα γήπεδο της Βραζιλίας. Όλοι οι αγώνες από τις 12 Ιουνίου, έως και τον τελικό στις 13 Ιουλίου!

29/6 Ρεσίφε Κόστα Ρίκα – Ελλάδα (52) 23:00 Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
12/6 Σάο Πάολο Βραζιλία – Κροατία 3-1
13/6 Νατάλ Μεξικό – Καμερούν 1-0
17/6 Φορταλέζα Βραζιλία – Μεξικό 0-0
19/6 Μανάους Καμερούν – Κροατία 0-4
23/6 Μπραζίλια Καμερούν – Βραζιλία 1-4
23/6 Ρεσίφε Κροατία – Μεξικό 1-3

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Βραζιλία

7

3

7-2

Μεξικό

7

3

4-1

Κροατία

3

3

6-6

Καμερούν

0

3

1-9

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
13/6 Σαλβαδόρ Ισπανία – Ολλανδία 1-5
14/6 Κουιάμπα Χιλή – Αυστραλία 3-1
18/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Ισπανία – Χιλή 0-2
18/6 Πόρτο Αλέγκρε Αυστραλία – Ολλανδία 2-3
23/6 Kουριτίμπα Αυστραλία – Ισπανία 0-3
23/6 Σάο Πάολο Ολλανδία – Χιλή 2-0

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Oλλανδία

9

3

10-3

Χιλή

6

3

5-3

Ισπανία

3

3

4-7

Αυστραλία

0

3

3-9

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Μπέλο Οριζόντε Κολομβία – Ελλάδα 3-0
15/6 Ρεσίφε Ακτή Ελεφαντοστού – Ιαπωνία 2-1
19/6 Μπραζίλια Κολομβία – Ακτή Ελεφαντοστού 2-1
20/6 Νατάλ Ιαπωνία – Ελλάδα 0-0
24/6 Κουιάμπα Ιαπωνία – Κολομβία 1-4
24/6 Φορταλέζα Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού 2-1

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Κολομβία

9

3

9-2

Ελλάδα

4

3

2-4

Ακτή Ελεφαντοστού

3

3

4-5

Ιαπωνία

1

3

2-6

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Φορταλέζα Ουρουγουάη – Κόστα Ρίκα 1-3
15/6 Μανάους Αγγλία – Ιταλία 1-2
19/6 Σάο Πάολο Ουρουγουάη – Αγγλία 2-1
20/6 Ρεσίφε Ιταλία – Κόστα Ρίκα 0-1
24/6 Νατάλ Ιταλία – Ουρουγουάη 0-1
24/6 Μπέλο Οριζόντε Κόστα Ρίκα- Αγγλία 0-0

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Κόστα Ρίκα

7

3

4-1

Ουρουγουάη

6

3

4-4

Ιταλία

3

3

2-3

Αγγλία

1

3

2-4

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/6 Μπραζίλια Ελβετία – Εκουαδόρ 2-1
15/6 Πόρτο Αλέγκρε Γαλλία – Ονδούρα 3-0
20/6 Σαλβαδόρ Ελβετία – Γαλλία 2-5
21/6 Κουριτίμπα Ονδούρα – Εκουαδόρ 1-2
25/6 Μανάους Ονδούρα – Ελβετία 23:00
25/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Εκουαδόρ – Γαλλία 23:00

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Γαλλία

6

2

8-2

Εκουαδόρ

3

2

3-3

Ελβετία

3

2

4-6

Ονδούρα

0

2

1-5

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Αργεντινή – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 2-1
16/6 Κουριτίμπα Ιράν – Νιγηρία 0-0
21/6 Μπέλο Οριζόντε Αργεντινή – Ιράν 1-0
22/6 Κουιάμπα Νιγηρία – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
25/6 Πόρτο Αλέγκρε Νιγηρία – Αργεντινή 19:00
25/6 Σαλβαδόρ Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Ιράν 19:00

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Αργεντινή

6

2

3-1

Νιγηρία

4

2

1-0

Ιράν

1

2

0-1

Βοσνία

0

2

1-3

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Σαλβαδόρ Γερμανία – Πορτογαλία 4-0
17/6 Νατάλ Γκάνα – ΗΠΑ 1-2
21/6 Φορταλέζα Γερμανία – Γκάνα 2-2
23/6 Μανάους ΗΠΑ – Πορτογαλία 2-2
26/6 Ρεσίφε ΗΠΑ – Γερμανία 19:00
26/6 Μπραζίλια Πορτογαλία – Γκάνα 19:00

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Γερμανία

4

2

6-2

ΗΠΑ

4

2

4-3

Γκάνα

1

2

3-4

Πορτογαλία

1

2

2-6

Η’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Μπέλο Οριζόντε Βέλγιο – Αλγερία 2-1
18/6 Κουιάμπα Ρωσία – Νότια Κορέα 1-1
22/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Βέλγιο – Ρωσία 1-0
22/6 Πόρτο Αλέγκρε Νότια Κορέα – Αλγερία 2-4
26/6 Σάο Πάολο Νότια Κορέα – Βέλγιο 23:00
26/6 Κουριτίμπα Αλγερία – Ρωσία 23:00

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Βέλγιο

6

2

3-1

Αλγερία

3

2

5-4

Ρωσία

1

2

1-2

Ν. Κορέα

1

2

3-5

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
28/6 Μπέλο Οριζόντε Βραζιλία – Χιλη (49) 19:00
28/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Κολομβία – Ουρουγουάη (50) 23:00
29/6 Φορταλέζα Ολλανδία – Μεξικό (51) 19:00
29/6 Ρεσίφε Κόστα Ρίκα – Ελλάδα (52) 23:00
30/6 Μπραζίλια Ε1 – ΣΤ2 (53) 19:00
30/6 Πόρτο Αλέγκρε Ζ1 – Η2 (54) 23:00
1/7 Σάο Πάολο ΣΤ1 – Ε2 (55) 19:00
1/7 Σαλβαδόρ Η1 – Ζ2 (56) 23:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
4/7 Φορταλέζα Νικητής (49) – Νικητής (50) (57) 23:00
4/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (53) – Νικητής (54) (58) 19:00
5/7 Σαλβαδόρ Νικητής (51) – Νικητής (52) (59) 23:00
5/7 Μπραζίλια Νικητής (55) – Νικητής (56) (60) 19:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
8/7 Μπέλο Οριζόντε Νικητής (57) – Νικητής (58) (61) 23:00
9/7 Σάο Πάολο Νικητής (59) – Νικητής (60) (62) 23:00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
12/7 Μπραζίλια Ηττημένος (61) – Ηττημένος (62) 23:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
13/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (61) – Νικητής (62) 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*