UA-49499200-1
Παρασκευή, 18 Σεπτεμβρίου 2020

Ευρωλίγκα: Το πρόγραμμα του Top 16

20.12.2014_Ευρωλίγκα τ πρόγραμμα του Top 16Το πρόγραμμα της 2ης φάσης (Top 16) της Ευρωλίγκας έκανε γνωστό η διοργανώτρια αρχή. Με βάση αυτό ο Παναθθηναϊκός θα υποδεχθεί στις 30 Δεκεμβρίου τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, ενώ ο Ολυμπιακός θα παίξει εκτός έδρας με τη Μάλαγα στις 2 Ιανουρίου 2015.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

5ος όμιλος

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Παναθηναϊκός (Ελλάδα)
Γαλατασαράι (Τουρκία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

1η-8η αγωνιστική (30/12-2/1 και 26-27/2)
Γαλατασαράι-Ζαλγκίρις Κάουνας (30/12)
Παναθηναϊκός-Μακάμπι Τελ Αβίβ (30/12, 22:00)
Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης (2/1)
Άλμπα Βερολίνου-Μπαρτσελόνα   (2/1)

2η-9η αγωνιστική (8-9/2 και 5-6/3)
Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι         (8/1)
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ερυθρός Αστέρας  (8/1)
Ζαλγκίρις Κάουνας-Άλμπα Βερολίνου (9/1)
Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός          (9/1, 21:45)

3η-10η αγωνιστική (15-16/1 και 12-13/3)
Ερυθρός Αστέρας-Γαλατασαράι
Άλμπα Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης
Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις Κάουνας
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Μπαρτσελόνα

4η-11η αγωνιστική (22-23/1 και 19-20/3)
Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας
Ζαλγκίρις Κάουνας- Μακάμπι Τελ Αβίβ
Γαλατασαράι-Άλμπα Βερολίνου
Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός

5η-12η αγωνιστική (29-30/1 και 26-27/3)
Ερυθρός Αστέρας-Άλμπα Βερολίνου
Παναθηναϊκός-Γαλατασαράι
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ρεάλ Μαδρίτης
Μπαρτσελόνα-Ζαλγκίρις Κάουνας

6η-13η αγωνιστική (5-6/2 και 2-3/4)
Ερυθρός Αστέρας-Ζαλγκίρις Κάουνας
Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα
Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός
Γαλατασαράι-Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η-14η αγωνιστική (12-13/2 και 9-10/4)
Παναθηναϊκός-Ερυθρός Αστέρας
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Άλμπα Βερολίνου
Μπαρτσελόνα-Γαλατασαράι
Ζαλγκίρις Κάουνας-Ρεάλ Μαδρίτης

6ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ (Τουρκία)
Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)
Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)
Ολυμπιακός (Ελλάδα)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Ουνικάχα Μάλαγα (Ισπανία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

1η-8η αγωνιστική (2/1 και 26-27/2)
Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (2/1)
Λαμποράλ Κούτσα-Αναντολού Εφές   (2/1)
Αρμάνι Μιλάνο-Νίζνι Νόβγκοροντ   (2/1)
Ουνικάχα Μάλαγα-Ολυμπιακός       (2/1, 22:00)

2η-9η αγωνιστική (8-9/2 και 5-6/3)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λαμποράλ Κούτσα         (8/1)
Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο             (8/1, 22:00)
Νίζνι Νόβγκοροντ-Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ (9/1)
Αναντολού Εφές-Ουνικάχα Μάλαγα       (9/1)

3η-10η αγωνιστική (15-16/1 και 12-13/3)
Αναντολού Εφές-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ουνικάχα Μάλαγα-Αρμάνι Μιλάνο
Λαμποράλ Κούτσα-Νίζνι Νόβγκοροντ
Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ-Ολυμπιακός

4η-11η αγωνιστική (22-23/1 και 19-20/3)
Ολυμπιακός-Λαμποράλ Κούτσα
Νίζνι Νόβγκοροντ-Αναντολού Εφές
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ουνικάχα Μάλαγα
Αρμάνι Μιλάνο-Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ

5η-12η αγωνιστική (29-30/1 και 26-27/3)
Λαμποράλ Κούτσα-Αρμάνι Μιλάνο
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νίζνι Νόβγκοροντ
Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός
Ουνικάχα Μάλαγα-Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ

6η-13η αγωνιστική (5-6/2 και 2-3/4)
Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ-Λαμποράλ Κούτσα
Ολυμπιακός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Αρμάνι Μιλάνο-Αναντολού Εφές
Ουνικάχα Μάλαγα-Νίζνι Νόβγκοροντ

7η-14η αγωνιστική (12-13/2 και 9-10/4)
Λαμποράλ Κούτσα-Ουνικάχα Μάλαγα
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αρμάνι Μιλάνο
Νίζνι Νόβγκοροντ-Ολυμπιακός
Αναντολού Εφές-Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ

 

 

Πηγή: naftemporiki.gr

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*