UA-49499200-1

Πόλο: Δεν τα κατάφεραν οι Άνδρες απέναντι στους Σέρβους

24.7.2014_Πόλο  δεν τα κατάφεραν οι Άνδρες απέναντι στους ΣέρβουςΗ Εθνική ομάδα πόλο των Ανδρών δεν κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της Βουδαπέστης.

Η παγκόσμια υπερδύναμη Σερβία σήκωσε ανυπέρβλητο τείχος στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, του οποίου επιβλήθηκε με 13-9 στον αποψινό προημιτελικό. Η Εθνική ομάδα θα παίξει το Σάββατο (26/7, 14:30) με την Κροατία για τις θέσεις 5-6.

Η Ελλάδα ακολουθούσε ως το ημίχρονο, αλλά μετά το γκολ (με πέναλτι) του Φουντούλη 2.14΄΄ πριν τη λήξη του δεύτερου οκτάλεπτου (5-6), είδε τους αντιπάλους της να ανοίγουν την διαφορά, που έφτασε και στο +5 (6-11).

Η Εθνική, παρότι είχε χάσει με 3 ποινές τους Δελακά και Ποντικέα στην τρίτη περίοδο, κατόρθωσε με σερί 3-0 στο τέλος της τρίτης περιόδου και στις αρχές της τέταρτης να μειώσει τη διαφορά και να δημιουργήσει προσωρινά αίσθηση ανατροπής, αλλά τα δύο γκολ του Μάντιτς οριστικά έκριναν τον αγώνα.

Πηγή: naftemporiki.gr