UA-49499200-1
Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020

Ποιοι εκλέγονται δήμαρχοι σε ολόκληρη τη χώρα

26.5.2014_Ποιοι εκλέγονται δήμαρχοι σε ολόκληρη τη χώραΑλλαγή προσώπου στα δύο τρίτα των δήμων της χώρας έβγαλε η κάλπη των δημοτικών εκλογών. Από τα στοιχεία του υπουργείου Εσωτερικών, προκύπτει ότι από το σύνολο των 325 δήμων, οι δήμαρχοι που καταφέρνουν να επανεκλεγούν δεν θα ξεπεράσουν τους 105-110 (ο αριθμός κυμαίνεται καθώς σε αρκετούς δήμους δεν έχουν δοθεί ακόμη τελικά αποτελέσματα). Αντίθετα, σε περίπου 220 δημαρχεία ανά την ελληνική επικράτεια θα έχουμε καινούργιο ένοικο.

Μπορεί στον δήμο της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης να μην υπήρξε αλλαγή της δημοτικής εκλογής με την εκλογή των κυρίων Καμίνη και Μπουτάρη, ωστόσο, στην υπόλοιπη χώρα οι αλλαγές είναι πολλές. Ειδικά στο λεκανοπέδιο, αλλάζουν χέρια μεγάλοι δήμοι. Εκτός από τον Πειραιά όπου εξελέγη ο κ. Μώραλης, αλλαγή δημάρχου υπάρχει στην Αγία Παρασκευή, στο Χαλάνδρι, στην Κηφισιά στο Ελληνικό, στον Άλιμο και αλλού.

Στους πίνακες που ακολουθούν, μπορείτε να δείτε:

1.     Τα ονόματα των δημάρχων που εξασφάλισαν την εκλογή τους κατά τον χθεσινό 2ο γύρο

Α. Δήμαρχοι που εξελέγησαν στον Β’ Γύρο 
Δήμος Υποψήφιος

Ενσ/ση

Ποσοστό

Σύνολο εδρών

Αβδήρων Τσιτιρίδης Γεώργιος – ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

100

60,97

16

Αγιάς Γκουνταράς Αντώνιος – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΓΙΑΣ

100

53,14

16

Αγίας Παρασκευής Σταθόπουλος Ιωάννης – ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

100

50,82

20

Αγίου Νικολάου Ζερβός Αντώνιος – ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ

100

54

16

Αγιων Αναργύρων – Καματερού Σαράντης Νικόλαος – ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΠΟΛΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

100

50,45

25

Αγρινίου Παπαναστασίου Γεώργιος – ΑΓΡΙΝΙΟ ΝΕΑ ΑΡΧΗ – ΤΟΠΟΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

100

66,87

27

Αιγιαλείας Παναγόπουλος Αθανασιος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑ

100

55,96

20

Αίγινας Μούρτζης Δημήτριος – Αίγινα εν Δράσει – Αίγινα για όλους

100

50,34

16

Ακτιου – Βόνιτσας Αποστολάκης Γεώργιος – ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

52,01

16

Αλεξάνδρειας Γκυρίνης Παναγιώτης – ΩΡΑ ΕΥΘΥΝΗΣ

100

56,18

20

Αλίμου Κονδύλης Ανδρέας – ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΑΛΙΜΟ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ – ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΝΔΥΛΗΣ

100

57,78

20

Αλμυρού Εσερίδης Δημήτριος – ΑΛΜΥΡΟΣ-ΕΥΘΥΝΗ και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

100

55,27

16

Αλοννήσου Βαφίνης Πέτρος – ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

100

56,32

10

Αμυνταίου Θεοδωρίδης Κωνσταντίνος – ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΥΡΙΟ

100

52,39

16

Αμφιλοχίας Κοιμήσης Απόστολος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

100

50,78

16

Αμφίπολης Μελίτος Κωνσταντίνος – ΑΜΦΙΠΟΛΙΤΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ

100

51,12

13

Ανδραβίδας – Κυλλήνης Μοράντ Ναμπίλ-Ιωσήφ – Συμφωνία Πολιτών

100

52,23

16

Ανωγείων Καλλέργης Εμμανουήλ – Δημοτική Προοδευτική Κίνηση, Ανώγεια Μπροστά

100

50,02

10

Αποκορώνου Κουκιανάκης Χαράλαμπος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΑΠΟΚΟΡΩΝΙΩΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ (Ε.Μ.Α.Α.Κ.)

100

51,86

16

Αρριανών Αμέτ Ριτβάν – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ

100

54,96

16

Αρταίων Τσιρογιάννης Χρήστος – ΑΡΤΙΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

100

57,21

20

Αχαρνών Κασσαβός Ιωάννης – ΑΧΑΡΝΑΙ – ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ

100

54,05

27

Βάρης – Βούλας – Βουλιαγμένης Κωνσταντέλλος Γρηγόριος – ΒΑΡΗ-ΒΟΥΛΑ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ

100

50,03

20

Βέροιας Βοργιαζίδης Κωνσταντίνος – ΔΡΑΣΗ ΜΕ ΓΝΩΣΗ

100

54,1

25

Βισαλτίας Δουβίτσα Αγνή – ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΓΝΗ ΔΟΥΒΙΤΣΑ

100

52,37

16

Βοϊου Λαμπρόπουλος Δημήτριος – Συμμαχία ευθύνης για το Βόϊο

100

56,36

16

Βόλβης Λιάμας Διαμαντής – μπροστά! γνώση, συνέπεια, αλληλεγγύη Διαμαντής Λιάμας ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΒΗΣ

100

52,94

16

Βόλου Μπέος Αχιλλέας – ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ – ΝΕΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΒΟΛΟΣ 2014

100

53,13

29

Βριλησσίων Μανιατογιάννης Ξ. – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΔΗΜΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

100

51,49

19

Γόρτυνας Σχοιναράκης Νικόλαος – ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΩΡΑ

100

50,15

16

Γορτυνίας Γιαννόπουλος Ιωάννης – ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

55,48

20

Δέλτα Φωτόπουλος Ευθύμιος – ΜΠΡΟΣΤΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ – ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΤΑ

100

54,9

20

Δελφών Παναγιωτόπουλος Α. – ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΔΗΜΟΥ ΔΕΛΦΩΝ

100

56,52

20

Δεσκάτης Καραστέργιος Δημήτριος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

100

53,03

13

Διδυμοτείχου Πατσουρίδης Παρασκευάς – Ώρα Ευθύνης για το Διδυμότειχο

100

54,52

16

Διονύσου Ζαμάνης Διονύσιος – ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ

100

51,94

25

Δίου – Ολύμπου Δημόπουλος Κωνσταντίνος – ΟΛΥΜΠΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

100

52,34

16

Διστόμου – Αράχοβας – Αντίκυρας Γεωργάκος Γιάννης – η επόμενη μέρα όλοι μαζί

100

54,37

13

Δοξάτου Δαλακάκης Δημήτριος – Δημιουργική Κίνηση για την Ανατροπή

100

54,57

16

Δράμας Μαμσάκος Χριστόδουλος – ΕΝΩΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΡΑΜΑ

100

50,82

20

Δυτικής Αχαϊας Νικολάου Χρήστος – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΥΜΑΙΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

50,14

16

Δωδώνης Ντακαλέτσης Χρήστος – ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

100

51,68

16

Εδεσσας Γιάννου Δημήτριος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΕΔΕΣΣΑ – ΒΕΓΟΡΙΤΙΔΑ

100

60,02

16

Ελασσόνας Ευαγγέλου Νικόλαος – ΑλλάΖουμε

100

51,06

25

Ελευσίνας Τσουκαλάς Γεώργιος – ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΜΑΓΟΥΛΑΣ

100

64,06

16

Ελληνικού – Αργυρούπολης Κωνσταντάτος Γιάννης – ΕΝΩΜΕΝΗ ΠΟΛΗ

100

53,5

20

Εμμανουήλ Παππά Νότας Δημήτριος – ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΠΑ

100

50,42

16

Εορδαίας Ζαμανίδης Σάββας – ΕΟΡΔΑΙΑ – ΔΗΜΟΣ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

57,35

20

Ερμιονίδας Σφυρής Δημήτριος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

100

50,35

16

Ζαγοράς – Μουρεσίου Κουτσάφτης Παναγιώτης – ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΗΜΟΥ ΖΑΓΟΡΑΣ – ΜΟΥΡΕΣΙΟΥ “Δουλεύουμε σωστά – πάμε μπροστά”

100

55,71

13

Ζαγορίου Σπύρου Βασίλειος – ΕΝΙΑΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΖΑΓΟΡΙΟΥ

100

52,83

10

Ζακύνθου Κολοκοτσάς Παύλος – ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ

100

55,9

20

Ζηρού Καλαντζής Νικόλαος – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΖΗΡΟΥ

100

57,46

16

Ζίτσας Πλιάκος Μιχαήλ – ΕΝΤΙΜΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

100

54,17

16

Ηγουμενίτσας Λώλος Ιωάννης – ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

100

57,07

16

Ηλιδας Χριστοδουλόπουλος Χ. – ΗΛΙΔΑ νέα μέρα ΑΜΑΛΙΑΔΑ-ΠΗΝΕΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ

100

55,51

20

Ηλιουπόλεως Βαλασόπουλος Βασίλειος – ΠΡΩΤΑ Η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

100

51,09

25

Ηρακλείου Μπάμπαλος Νικόλαος – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΟΛΗ

100

51,9

20

Ηρακλείου Λαμπρινός Β. – ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

59,24

29

Θάσου Χατζηεμμανουήλ Κ. – ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΘΑΣΟ

100

57,22

16

Θερμαϊκού Μαυρομάτης Ιωάννης – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ Δήμαρχος για όλους

100

65,35

20

Θεσσαλονίκης Μπουτάρης Ιωάννης – ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

100

58,11

29

Θηβαίων Νικολάου Σπυρίδων – ΝΕΑ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

100

61,53

20

Ιάσμου Καδή Ισμέτ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

100

51,24

16

Ιεράπετρας Καλαντζάκης Θεοδόσιος – ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ

100

58,56

16

Ιεράς Πόλης Μεσολογγίου Καραπάνος Νικόλαος – ΔΗΜΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ

100

51,14

20

Ιθάκης Στανίτσας Διονύσιος – ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ

100

51,81

10

Ικαρίας Σταμούλος Στυλιανός – ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΙΚΑΡΙΑΣ

100

50,84

13

Ιλίου Ζενέτος Νικόλαος – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ – ΝΙΚΟΣ ΖΕΝΕΤΟΣ

100

69,3

25

Ιωαννιτών Μπέγκας Θωμάς – ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΟΛΙΤΩΝ – ΝΕΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

57,39

27

Καβάλας Τσανάκα Δήμητρα – ανάσα για τον δήμο

100

57,55

25

Καλαμαριάς Μπακογλίδης Θεοδοσιος – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ

100

61,84

25

Καλαμπάκας Σινάνης Χρήστος – ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

100

53,57

20

Καλλιθέας Κάρναβος Δημήτριος – Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΛΛΑΖΕΙ

100

60,92

25

Καλυμνίων Γαλούζης Ιωάννης – ΝΕΑ ΚΑΛΥΜΝΟΣ

100

51,59

16

Καντάνου – Σελίνου Περράκης Αντώνιος – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ

100

54,68

13

Καρδίτσας Αλεξάκος Φώτιος – Ανεξάρτητη Προοδευτική Συμμαχία Πολιτών Καρδίτσας

100

55,37

20

Καστοριάς Αγγελής Ανέστης – Έν-τιμή Πρόταση

100

60,33

25

Κεντρικών Τζουμέρκων Γαρνέλης Μαρίνος – ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ

100

52,47

12

Κερατσινίου – Δραπετσώνας Βρεττάκος Χρήστος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ “ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ”

100

62,36

24

Κέρκυρας Νικολούζος Κωνσταντίνος – ΝΕΑ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

100

58,19

29

Κεφαλονιάς Παρίσης Αλέξανδρος – ΙΣΧΥΡΗ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ

100

51,59

25

Κιλελέρ Νασιακόποπουλος Α. – ΝΕΟ ΚΙΛΕΛΕΡ

100

55,03

16

Κιλκίς Σισμανίδης Δημήτριος – ΑΝΟΔΟΣ – 7πολις

100

50,77

25

Κισσάμου Σταθάκης Θεόδωρος – Νέα Κίσαμος – Νέα Εποχή

100

50,91

16

Κοζάνης Ιωαννίδης Ελευθέριος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΟΖΑΝΗ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΖΕΙΣ

100

57,38

25

Κόνιτσας Παπασπύρου Ανδρέας – Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ

100

58,84

13

Κορδελιού -Ευόσμου Σούλας Πέτρος – ΔΗΜΟΣ για ΟΛΟΥΣ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟ – ΕΥΟΣΜΟΣ

100

57,15

27

Κορινθίων Πνευματικός Αλέξανδρος – ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΠΟΡΕΙΑ ΕΥΘΥΝΗΣ

100

50,08

20

Κορυδαλλού Κασιμάτης Σταύρος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ “ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ”

100

58,72

25

Κυθήρων Χαρχαλάκης Ευστράτιος – ΚΥΘΗΡΑ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΡΑ

100

57,26

10

Κω Κυρίτσης Γεώργιος – ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΑΓΗΣ

100

66,18

20

Λαγκαδά Καραγιάννης Ιωάννης – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

100

53,03

25

Λαμιέων Σταυρογιάννης Νικόλαος – Πρόταση Ευθύνης

100

53,35

25

Λαρισαίων Καλογιάννης Απόστολος – ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ

100

54,47

29

Λαυρεωτικής Λουκάς Δημήτριος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ

100

57,08

16

Λεβαδέων Πούλου Γιώτα – ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΛΕΒΑΔΕΩΝ

100

56,24

20

Λέσβου Γαληνός Σπυρίδων – ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΒΟ

100

57,27

27

Λευκάδας Δρακονταειδής Κ. – ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

100

54,05

20

Λοκρών Λιόλιος Νικόλαος – ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΙΑ ΛΟΚΡΩΝ

100

53,58

16

Λουτρακίου – Αγίων Θεοδώρων Γκιώνης Γεώργιος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

60,91

16

Λυκόβρυσης – Πεύκης Μαυρίδης Αναστάσιος – Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ

100

54,3

20

Μακρακώμης Παπαευθυμίου Ευθύμιος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

100

51,2

16

Μάνδρας – Ειδυλλίας Δρίκος Γεώργιος – ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

100

51,88

16

Μαρκοπούλου Μεσογαίας Μεθενίτης Σωτήριος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ “ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ” ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2014.ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ

100

50,46

16

Μαρωνείας – Σαπών Σταυρίδης Ιωάννης – ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ

100

67,33

16

Μεγαλόπολης Παπαδόπουλος Διονύσιος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

100

50,09

16

Μεγαρέων Σταμούλης Γρηγόριος – ΕΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

53,78

20

Μεταμορφώσεως Καρπέτας Μιλτιάδης – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

100

55,1

16

Μετσόβου Τζαφέας Κωνσταντίνος – Ανασυγκρότηση ΤΩΡΑ

100

52,83

13

Μοσχάτου – Ταύρου Ευθυμίου Ανδρέας – ΜΟΣΧΑΤΟ-ΤΑΥΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΟΛΗ ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΔΗΜΟΣ

100

57,68

20

Μύκης Καπζά Τζεμήλ – ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

58,05

16

Μυκόνου Κουκάς Κωνσταντίνος – Πρωτοβουλία δράσης

100

52,51

16

Μώλου – Αγίου Κωνσταντίνου Συκιώτης Ιωάννης – ΑΝΑΤΡΟΠΗ

100

58,42

16

Νάξου & Μικρών Κυκλάδων Μαργαρίτης Εμμανουήλ – ΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

100

55,93

16

Νάουσας Κουτσογιάννης Νικόλαος – ΚΟΙΝΟΣ ΤΟΠΟΣ ΟΜΑΔΑ ΣΚΕΨΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΝΑΟΥΣΑ

100

60,36

20

Ναυπακτίας Λουκόπουλος Παναγιώτης – ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

100

59,78

16

Νεάπολης – Συκεών Δανιηλίδης Συμεών – ΝΕΑ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ – Σίμος Δανιηλίδης

100

63,48

25

Νέας Ιωνίας Γκότσης Ηρακλής – ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

100

56,49

25

Νέας Προποντίδας Καρράς Εμμανουήλ – νέα προποντίδα Σύγχρονος Δήμος

100

50,23

20

Νέας Σμύρνης Τζουλάκης Σταύρος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΟΛΗ ΠΡΟΤΥΠΟ

100

56,49

25

Νεστορίου Γκέτσιος Πασχάλης – Μαζί για το Αύριο

100

50,5

10

Νέστου Τσομπανόπουλος Ευάγγελος – πορεία με όραμα

100

54,85

16

Νότιας Κυνουρίας Λυσίκατος Χαράλαμπος – ΟΡΑΜΑ-ΓΝΩΣΗ-ΠΡΟΟΔΟΣ

100

50,51

13

Νοτίου Πηλίου Φορτούνας Νικόλαος – ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ

100

53,37

16

Ξάνθης Δημαρχόπουλος Χαράλαμπος – ΔΗΜΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ

100

51,14

25

Ξηρομέρου Γαλούνης Ερωτόκριτος – ΔΥΝΑΤΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟ- πρώτα ο πολίτης

100

54,5

16

Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης Ανδρικόπουλος Ηλίας – ΟΜΟΝΟΙΑ

100

55,85

16

Οιχαλίας Σταθόπουλος Αριστείδης – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΥΠΕΡΒΑΣΗ

100

53,25

16

Ορεστιάδας Μαυρίδης Βασίλειος – ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

100

58,39

20

Ορχομενού Υπερήφανος Λουκάς – ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΡΓΟ

100

53,48

16

Παγγαίου Αναστασιάδης Φίλιππος – Ναι, μπορούμε!

100

50,17

20

Παιανίας Στάμου Σπυρίδων – ΝΕΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΠΑΙΑΝΙΑ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

100

56,77

16

Παιονίας Γκουντενούδης Χρήστος – ΠΑΙΟΝΙΑ ΙΣΧΥΡΗ

100

54,43

16

Παλαμά Σακελλαρίου Γεώργιος – ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΤΗΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΑΜΑ

100

52,83

16

Παλλήνης Ζούτσος Αθανάσιος – ΑΝΘΟΥΣΑ-ΓΕΡΑΚΑΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ,ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

100

63,66

20

Παπάγου – Χολαργού Αποστολόπουλος Ηλίας – ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ

100

62,02

20

Πάρου Κωβαίος Μάρκος – Πάρος – Τώρα στην Πράξη

100

64,9

16

Πατρέων Πελετίδης Κωνσταντίνος – ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΥ ΠΑΤΡΕΩΝ

100

63,53

29

Παύλου Μελά Δεμουρτζίδης Δημήτριος – ευ πολις

100

67,65

25

Πειραιώς Μώραλης Ιωάννης – ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΝΙΚΗΤΗΣ

100

55,23

29

Περάματος Λαγουδάκης Ιωάννης – ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

100

57,77

16

Πετρουπόλεως Σίμος Ευάγγελος – ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

100

53,09

20

Πρέβεζας Μπαΐλης Χρήστος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

100

54,74

20

Προσοτσάνης Λύσσελης Αγγελος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

100

56,32

16

Πύδνας – Κολινδρού Λαγδάρης Ευάγγελος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΡΕΙΑ ΠΙΕΡΙΑ

100

55,91

16

Πύργου Λιατσής Γαβριήλ – ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΠΥΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

100

50,65

20

Ραφήνας – Πικερμίου Πιστικίδης Βασίλειος – ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΝΕΑ ΑΡΧΗ

100

57,58

16

Ρεθύμνης Μαρινάκης Γεώργιος – ΝΕΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

100

50,41

25

Ρήγα Φεραίου Νασίκας Δημήτριος – ΝΕΟΣ ΔΗΜΟΣ – ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

100

51,02

16

Σαλαμίνας Νάννου-Παπαθανασίου Ι. – Κοντά στο Δημότη

100

54,63

20

Σαμοθράκης Βίτσας Αθανάσιος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ

100

52,15

10

Σάμου Αγγελόπουλος Μιχαήλ – Η ΣΑΜΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ

100

55,45

20

Σαρωνικού Σωφρόνης Γεώργιος – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΥΡΙΟ

100

52,28

16

Σερβίων – Βελβεντού Κοσματόπουλος Αθανάσιος – Δύναμη ΕΥΘΥΝΗΣ

100

54,55

16

Σερρών Αγγελίδης Πέτρος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΣΕΡΡΑΙΩΝ

100

50,02

25

Σικυωνίων Σταματόπουλος Σπυρίδων – ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΝΕΩΝ ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ

100

55,51

16

Σιντικής Δομουχτσίδης Φώτιος – ΣΙΝΤΙΚΗ-ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

100

60,35

16

Σκιάθου Πρεβεζάνος Δημήτριος – ΣΚΙΑΘΟΣ ΟΡΑΜΑ ΖΩΗΣ

100

53,97

13

Σκοπέλου Βασιλούδης Χρήστος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΥΠΕΡΒΑΣΗ

100

53,37

13

Σκύδρας Ιγνατιάδου Αικατερίνη – ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΚΥΔΡΑΣ

100

52,23

16

Σκύρου Χατζηγιαννάκης Μιλτιάδης – ΣΚΥΡΟΣ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

100

52,88

10

Σοφάδων Σκάρλος Αθανάσιος – ΠΑΝΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

100

52

16

Σπάρτης Βαλιώτης Ευάγγελος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ

100

59,13

25

Σπάτων – Αρτέμιδος Μάρκου Δημήτριος – ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ – ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΑΓΗΣ

100

60,52

20

Σύρου – Ερμούπολης Μαραγκός Γεώργιος – Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ

100

62,96

16

Τανάγρας Περγαλιάς Βασίλειος – Εμείς η κοινωνία

100

68,49

16

Τεμπών Κολλάτος Κωνσταντίνος – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΗΜΟΥ ΤΕΜΠΩΝ

100

52,89

16

Τήνου Ορφανός Σίμος – ΤΗΝΟΣ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

100

56,04

13

Τρικκαίων Παπαστεργίου Δημήτριος – ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΩΡΑ

100

53,02

27

Τρίπολης Παυλής Δημήτριος – ΤΡΙΠΟΛΗ – ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ

100

50,28

24

Τριφυλλίας Κατσίβελας Παναγιώτης – ΤΡΙΦΥΛΙΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ

100

53,56

16

Τροιζηνίας Καραγιάννης Κωνσταντίνος – ΣΥΜΦΩΝΙΑ για την Τροιζηνία και τα Μέθανα

100

62,26

13

Τυρνάβου Σαρχώσης Παναγιώτης – συνΠολιτεία ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ στροφή στον πολίτη

100

56,5

16

Υδρας Κουκουδάκης Γεώργιος – ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΔΡΑ

100

50,57

8

Φαιστού Αρμουτάκης Γεώργιος – ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ κίνηση ΦΑΙΣΤΟΥ

100

52,03

16

Φαρκαδόνας Μεριβάκης Αθανάσιος – ΜΑΖΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟ ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ

100

56,4

16

Φαρσάλων Καραχάλιος Αριστομένης – Φ Α Ρ Σ Α Λ Ω Ν Ο Ρ Α Μ Α

100

51,09

16

Φιλοθέης – Ψυχικού Ξυριδάκης Παντελής – ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

60,72

16

Φλώρινας Βοσκόπουλος Ιωάννης – ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

100

50,42

20

Φυλής Παππούς Χρήστος – ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

100

54,7

20

Χαϊδαρίου Σελέκος Μιχαήλ – ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

100

68,56

19

Χαλκηδόνος Τσουκνίδας Ιωάννης – Αλληλεγγύη Ενότητα Συνεργασία στο Δήμο Χαλκηδόνος Γιάννης Τσουκνιδάς

100

51,46

20

Χανίων Βάμβουκας Αναστάσιος – ΔΗΜΟΣ ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

100

59,88

29

Χίου Βουρνούς Εμμανουήλ – ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΟ

100

60,65

25

Ωραιοκάστρου Γαβότσης Αστέριος – ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΜΕ ΟΡΑΜΑ-Δήμος Ωραιοκάστρου

100

51,88

20

Ωρωπού Ρούσσης Θωμάς – ΠΡΩΤΑ Ο ΔΗΜΟΤΗΣ

100

55,07

25

2. Τα ονόματα των υποψηφίων που προηγούνται. Ο 2ος πίνακας περιλαμβάνει τους δήμους στους οποίους δεν έχει δοθεί ακόμη τελικό αποτέλεσμα. Σε αρκετές βέβαια περιπτώσεις όπως θα διαπιστώσετε και από τα ποσοστά των πρώτων, το αποτέλεσμα θεωρείται μη αναστρέψιμο

Α. Υποψήφιοι που προηγούνται στον Β’ Γύρο 
Δήμος Υποψήφιος

Ενσ/ση

Ποσοστό

Σύνολο εδρών

Γλυφάδας Παπανικολάου Γεώργιος – Η ΓΛΥΦΑΔΑ ΜΑΣ

99,26

62,91

25

Αιγάλεω Μπίρμπας Δημήτριος – ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΑΙΓΑΛΕΩ

99,25

60,04

25

Αθηναίων Καμίνης Γεώργιος – ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ- ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΜΙΝΗΣ

99,19

51,4

29

Χαλανδρίου Ρούσσος Συμεών (Σίμος) – ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

99,14

52,36

24

Ζωγράφου Καφατσάκη-Βλάχου Σ. – ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ-ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

99,11

59,82

24

Μεσσήνης Τσώνης Γεώργιος – ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

99,02

50,07

20

Ρόδου Χατζηδιάκος Φώτιος – ΡΟΔΟΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

99,02

53,29

29

Αγίου Δημητρίου Ανδρούτσου Μαρία – ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ

98,98

57,31

25

Γαλατσίου Μαρκόπουλος Γεώργιος – ΓΑΛΑΤΣΙ-ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ

98,84

56,78

20

Αλμωπίας Μπίνος Δημήτριος – Η ΑΛΜΩΠΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ

98,65

51,94

16

Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνος Βασιλόπουλος Αριστείδης – ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΙΤΩΝ, ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ, ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

98,59

52,77

19

Πέλλας Στάμκος Γρηγόριος – ΠΕΛΛΑ 2020

98,55

50,28

25

Κηφισιάς Θωμάκος Γιώργος – ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΩΜΑΚΟΣ – ΔΥΝΑΜΗ ΕΛΠΙΔΑΣ- ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ- ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ – ΕΚΑΛΗΣ

98,32

51,56

25

Πεντέλης Στεργίου-Καψαλης Δ. – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

98,18

54,52

20

Καισαριανής Κοντόσταυλος Γεώργιος – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ

98,15

61,41

16

Αγίας Βαρβάρας Καπλάνης Γεώργιος – Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΟΛΗ

98,04

53,06

16

Βύρωνος Κατωπόδης Γρηγόριος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΣΤΑΣΗ ΒΥΡΩΝΑ

98

59,92

25

Κύμης – Αλιβερίου Μπουραντάς Αθανάσιος – ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΥΜΗΣ-ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

96,63

51,79

16

Δυτικής Μάνης Μαραμπέας Ιωάννης – ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑΤΙΚΗ ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ (Ε.Μ.Α.Σ.)

96,55

53,25

13

Ερέτριας Αλημπατέ Αμφιτρίτη – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

96,3

50,55

16

Διρφύων – Μεσσαπίων Ψαθάς Γεώργιος – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ – ΟΡΑΜΑ – ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

96,23

55,93

16

Χαλκιδέων Παγώνης Χρήστος – ΓΕΦΥΡΑ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑΣ

95,97

51,23

27

Ιστιαίας – Αιδηψού Ευσταθίου-Σπανού Ελένη – ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

93,22

55,51

16

Μαντουδίου – Λίμνης – Αγίας Αννας Καλυβιώτης Χρήστος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

85

57,89

16

3.     Τα ονόματα των υποψηφίων που έχουν ήδη εξασφαλίσει την εκλογή τους από τον πρώτο γύρο των δημοτικών εκλογών.

Δήμος Υποψήφιος

Σύνολο εδρών

Αγαθονησίου Κόττορος Ευάγγελος – ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΑΓΑΘΟΝΗΣΙΩΤΩΝ – ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ

8

Αγίου Βασιλείου Ταταράκης Ιωάννης – ΚΟΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

13

Αγίου Ευστρατίου Κακαλή Μαρία – ΝΕΑ ΑΡΧΗ

8

Αγκιστρίου Αθανασίου Ιωάννης – ΑΓΚΙΣΤΡΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

8

Αγράφων Μπάμπαλης Θεόδωρος – ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ

27

Αλεξανδρούπολης Λαμπάκης Ευάγγελος – ΠΟΛΗ & ΠΟΛΙΤΕΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΛΑΜΠΑΚΗΣ

25

Αλιάρτου Ντασιώτης Γεώργιος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΛΙΑΡΤΟΥ-ΘΕΣΠΙΕΩΝ

21

Αμαρίου Μουρτζάνος Παντελεήμων – ΑΜΑΡΙ – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ

13

Αμαρουσίου Πατούλης Γεώργιος – ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΟΛΗ

25

Αμοργού Φωστιέρης Νικόλαος – ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ΤΗΣ ΑΜΟΡΓΟΥ

8

Αμπελοκήπων – Μενεμένης Κυριζόγλου Λάζαρος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

20

Αμφίκλειας – Ελάτειας Γώγος Γεώργιος – ΛΟΚΡΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

16

Ανατολικής Μάνης Ανδρεάκος Πέτρος – Μ.ΠΡΟ.Σ.Τ.Α.

25

Ανάφης Ρούσσος Ιάκωβος – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

8

Ανδρίτσαινας – Κρεστένων Μπαλιούκος Διονύσιος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

16

Ανδρου Σουσούδης Θεοδόσιος – ΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ

13

Αντιπάρου Φαρούπος Αναστάσιος – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ

8

Αργιθέας Τσιβόλας Λάμπρος – ΕΝΙΑΙΑ ΑΡΓΙΘΕΑ

13

Αργους – Μυκηνών Καμπόσος Δημήτριος – ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΡΕΙΑΣ

25

Αριστοτέλη Μίχος Ιωαννης – ΚΙΝΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

16

Αρχαίας Ολυμπίας Κοτζάς Ευθύμιος – ΟΛΥΜΠΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

16

Αρχανών – Αστερουσίων Κοκοσάλης Εμμανουήλ – ΠΟΛΙΤΩΝ αυτοΔΙΟΙΚΗΣΗ

16

Ασπροπύργου Μελετίου Νικόλαος – ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ ΩΡΑ ΕΥΘΥΝΗΣ

20

Αστυπάλαιας Κονταράτος Πανορμίτης – Ν.Ι.Κ.Η. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

8

Βέλου – Βόχας Παπακυριάκου Αννίβας – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΒΕΛΟΥ-ΒΟΧΑΣ

16

Βιάννου Μπαριτάκης Παύλος – ΒΙΑΝΝΟΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ

13

Βόρειας Κυνουρίας Μαντάς Παναγιώτης – Ανέξαρτητη Δημοτική Κίνηση Πολιτών

16

Βορείων Τζουμέρκων Σεντελές Ιωάννης – ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΔΗΜΟΣ

24

Γαύδου Καλλινίκου Ευαγγελία – ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΑΥΔΟΥ

8

Γεωργίου Καραϊσκάκη Μίγδος Περικλής – “ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ”-Ανεξάρτητη Ενωτική Δημοτική Κίνηση

13

Γρεβενών Δασταμάνης Γεώργιος – ΓΡΕΒΕΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΕΝΕΡΓΑ

20

Δάφνης – Υμηττού Σταυριανουδάκης Μιχαήλ – Η ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ

20

Δομοκού Τζιαχρήστας Δημήτριος – ΝΕΑ ΠΝΟΗ

16

Δωρίδος Καπεντζώνης Γεώργιος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ “ΔΩΡΙΔΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ”

16

Ελαφονήσου Λιάρος Χαράλαμπος – ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΥ

8

Επιδαύρου Γκάτζιος Κωνσταντίνος – ΝΕΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ

13

Ερυμάνθου Καρπής Αθανάσιος (Θάνος) – ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΥΜΑΝΘΟ

13

Ευρώτα Γρυπιώτης Ιωάννης – ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ – ΔΙΚΤΥΟ ΠΟΛΙΤΩΝ ΕΥΡΩΤΑ

16

Ζαχάρως Πανταζής Χρονόπουλος – ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

13

Ηρακλείας Κοτσακιαχίδης Κλεάνθης – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ

16

Θέρμης Παπαδόπουλος Θεόδωρος – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

22

Θέρμου Κωνσταντάρας Σπυρίδων – ΔΥΝΑΜΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ

14

Θήρας Ζώρζος Α. – ΘΗΡΑΪΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

16

Ιητών Πετρόπουλος Μιχαήλ – ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΗ ΝΙΟ

11

Καλαβρύτων Λαζουράς Γεώργιος – ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ Συνεργασία Πολιτών ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ

16

Καλαμάτας Νίκας Παναγιώτης – ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

25

Καρπάθου Λάμπρος Ηλίας – ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΑΘΟ

13

Καρπενησίου Σουλιώτης Νικόλαος – ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ

16

Καρύστου Ραβιόλος Ελευθέριος – ΝΕΟΣ ΔΗΜΟΣ – ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ

16

Κάσου Σορώτου-Τσανάκη Μαίρη – ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΣΟ ΜΑΣ

8

Κασσάνδρας Κυρίτσης Βασίλειος – ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ

16

Κατερίνης Χιονίδης Σάββας – ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

25

Κάτω Νευροκοπίου Γιαννόπουλος Βασίλειος – ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

13

Κέας Ευαγγέλου Ιωάννης – ΠΡΟΟΔΟΣ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

10

Κιμώλου Βεντούρης Κωνσταντίνος – ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ

8

Κομοτηνής Πετρίδης Γεώργιος – ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

25

Κρωπίας Κιούσης Δημήτριος – ΚΟΡΩΠΙ – ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

25

Κύθνου Γαρδέρης Σταμάτιος – ΚΥΘΝΟΣ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ

8

Λειψών Μάγγος Φώτιος – ΛΕΙΨΟΙ ΝΕΑ ΤΡΟΧΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

13

Λέρου Κόλιας Μιχαήλ – ΛΕΡΟΣ ΜΕ ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

13

Λήμνου Μαρινάκης Δημήτριος – ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΛΗΜΝΟ

16

Λίμνης Πλαστήρα Τσιαντής Δημήτριος – ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

13

Μαλεβιζίου Μαμουλάκης Κωνσταντίνος – ΝΕΟΙ ΔΡΟΜΟΙ

22

Μαραθώνος Ψηνάκης Ηλίας – ΠΟΛΙΤΕΣ

20

Μεγανησίου Δάγλας Παύλος – Μεγανήσι … με Όραμα

8

Μεγίστης Πανηγύρης Παύλος – ΜΕΓΙΣΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

8

Μήλου Δαμουλάκης Γεράσιμος – ΠΡΩΤΑ Η ΜΗΛΟΣ

10

Μινώα Πεδιάδος Καλογεράκης Ζαχαρίας – ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΑΣ Τόπος με μέλλον

16

Μονεμβασίας Τριχείλης Ηρακλής – ΕΝΟΤΗΤΑ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

20

Μουζακίου Κωτσός Γεώργιος – ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ – ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

16

Μυλοποτάμου Κόκκινος Δημήτριος – Ανεξάρτητη Κίνηση Ενεργών Πολιτών Μυλοποτάμου

25

Ναυπλιέων Κωστούρος Δημήτριος – Ναύπλιο. Επόμενη μέρα.

20

Νέας Ζίχνης Δαϊρέτζης Ανδρέας – ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΑΪΡΕΤΖΗΣ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

16

Νεμέας Καλαντζής Κωνσταντίνος – ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

13

Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη Ιωακειμίδης Γεώργιος – ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ

28

Νικολάου Σκουφά Γιαννούλης Ευστάθιος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

16

Νισύρου Κορωναίος Χριστοφής – ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΝΙΣΥΡΟΥ (ΠΕΚΑΝ)

8

Οινουσσών Βογιατζής Στέφανος – ΕΓΝΟΥΣΑ ΕΝΩΜΕΝΗ

8

Ορεστίδος Κεπαπτσόγλου Παναγιώτης – ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ

17

Οροπεδίου Λασιθίου Στεφανάκης Ιωάννης – ΛΑΣΙΘΙΩΤΙΚΟ ΚΑΛΕΣΜΑ

10

Παλαιού Φαλήρου Χατζηδάκης Διονύσιος – ΝΕΑ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ

27

Παξών Βλαχόπουλος Σπυρίδων – ΠΑΞΙΝΟΙ ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ

10

Παρανεστίου Σωτηριάδου Αλεξάνδρα Μ. – ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ

10

Πάργας Νάστας Αντώνιος – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

17

Πάτμου Στοϊκος Γρηγόριος – Π.Α.Τ.Μ.Ο.Σ. (Προοπτική Ανάπτυξης Τώρα Με Όραμα & Σύνεση)

10

Περιστερίου Παχατουρίδης Ανδρέας – ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΧΑΤΟΥΡΙΔΗΣ-ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

28

Πηνειού Καστρινός Αλέξιος – “ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ” ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΗΝΕΙΟΥ

16

Πλατανιά Μαλανδράκης Ιωάννης – ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

17

Πολυγύρου Ζωγράφος Αστέριος – ΙΣΧΥΡΟΣ ΔΗΜΟΣ

18

Πόρου Δημητριάδης Ιωάννης – αλλαγή Πορείας για τον Πόρο που όλοι ονειρευόμαστε

10

Πρεσπών Πασχαλίδης Παναγιώτης – ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΣΠΑ

8

Πυλαίας – Χορτιάτη Καϊτεζίδης Ιγνάτιος – ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΝΟΤΗΤΑΣ

26

Πύλης Μαράβας Κωνσταντίνος – Πρώτα ο άνθρωπος

20

Πύλου – Νέστορος Καφαντάρης Δημήτριος – ΔΥΝΑΜΗ ΕΛΠΙΔΑΣ

16

Πωγωνίου Καψάλης Κωνσταντίνος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΩΓΩΝΙΟΥ

13

Σερίφου Αντωνάκης Αντώνιος – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΕΡΙΦΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ

8

Σητείας Πατεράκης Θεόδωρος – ΣΗΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ

17

Σιθωνίας Τζίτζιος Ιωάννης – ΔΥΝΑΤΗ ΣΙΘΩΝΙΑ

22

Σικίνου Μαράκης Βασίλειος – Μαζί για τη Σίκινο

8

Σίφνου Μπαμπούνης Ανδρέας – ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΙΦΝΟΥ (Α.ΚΙ.Σ.)

10

Σουλίου Μπραΐμη-Μπότση Σταυρούλα – ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΟΡ.Α.Μ.Α – ΟΡΑΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΜΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ

16

Σουφλίου Πουλιλιός Ευάγγελος – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ

16

Σπετσών Λυράκης Παναγιώτης – ΣΠΕΤΣΕΣ – ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ

11

Στυλίδας Γκλέτσος Απόστολος – ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

18

Σύμης Παπακαλοδούκας Ε. – ΝΕΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ

10

Σφακίων Πολάκης Παύλος – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΦΑΚΙΩΝ

17

Τήλου Κάμμα-Αλειφέρη Μαρία – ΤΗΛΟΣ 21ος ΑΙΩΝΑΣ – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ

13

Τοπείρου Μίχογλου Θωμάς – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ

16

Φιλιατών Παππάς Σπυρίδωνας – ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

13

Φολεγάνδρου Βενιός Ελευθέριος – ΕΝΩΜΕΝΗ ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΣ

8

Φούρνων Κορσεών Μαρούσης Ιωάννης – ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ

8

Χάλκης Πατρός Μιχαήλ – ΧΑΛΚΗ – ΑΝΑΠΤΥΞΗ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

8

Χερσονήσου Μαστοράκης Ιωάννης – ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ – ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ ΔΗΜΟΣ

20

Ψαρών Βρατσάνος Κωνσταντίνος – ΨΑΡΑ-ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

8

 

   Πηγή: naftemporiki.gr

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*