UA-49499200-1

Με 1-0 επικράτησε ο Αίαντας Ευρώτα της Ομάδας των Βελιών

Με 1-0 επικράτησε ο Αίαντας Ευρώτα της ποδοσφαιρικής ομάδας των Βελιών, στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Σκάλας, το Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2023.

Σε έναν αγωνιστικό χώρο ο οποίος δεν ήταν ιδιαίτερα καλός, μια και είχε προηγηθεί βροχή δυσκολεύοντας τους παίκτες και των δύο ομάδων, η ομάδα των Βελιών ξεκίνησε καλά δημιουργώντας ευκαιρίες για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Από την άλλη ο Αίαντας Ευρώτα είχε τον έλεγχο στο χώρο του κέντρου και ισορροπούσε τον αγώνα, φτάνοντας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ ισόπαλο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν σχεδόν ίδια, με τον αντίπαλο να «πατάει» πιο καλά στο γήπεδο δημιουργώντας φάσεις για γκολ, μία από τις οποίες ολοκληρώθηκε με επιτυχία, φέρνοντας τον Αίαντα να προηγείται 1-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Από την άλλη η ομάδα των Βελιών είχε κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσει, οι οποίες δεν ολοκληρώθηκαν με επιτυχία.

Με πληροφορίες από: ΑΠΟΒ Ποδοσφαιρική ΟΜΑΔΑ