UA-49499200-1

ΒΟΙΑΣ Νεάπολης – ΑΟ Βελιών: 0-5

Με το επιβλητικό 5-0 επικράτησε η ομάδα των Βελιών του νεανικού και καλού ΒΟΙΑ Νεάπολης, στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης, την Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2023.

Ήταν ένα καλό και δυνατό παιχνίδι με τις Βελιές να επιβάλλουν το ρυθμό τους, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με σκορ 2-0. Το πρώτο γκολ το έβαλε ο Κουμανάκος με το δεύτερο να χρεώνεται στο Λεών, ο οποίος επανήλθε στα γήπεδα μετά το τραυματισμό που είχε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Βελιών επανήλθε δυναμικά με τον Κουμανάκο 2 λεπτά μετά να πετυχαίνει το 3-0.

Λίγο αργότερα ο Λεών με ένα εντυπωσιακό σόλο και αφού πέρασε 6 παίκτες του ΒΟΙΑ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 4-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε, ολοκληρώνοντας το χατ τρικ του, ο Κουμανάκος.